Trzebińskie Centrum Kultury ogłasza nabór na warsztaty „Młody filmowiec”. Są jeszcze wolne miejsca! Zgłoszenia do 11 lutego 2016 r. Prowadzenie: Tomasz Jurkiewicz, Karol Mroziewski, Maciej Mroziewski

 

Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: Gimnazjaliści i Szkoły Ponadgimnazjalne. Są adresowane do osób z powiatu chrzanowskiego oraz okolic. Potrwają od lutego do czerwca 2016 roku. Co dwa tygodnie. Stawiamy przede wszystkim na praktykę. W pierwszej części naszych spotkań młodzi w grupach będą pracować nad krótkimi formami dokumentalnymi. W drugiej części warsztatów młodzież nakręci własne sceny fabularne. Gwarantujemy otwartą i twórczą atmosferę oraz opiekę doświadczonych filmowców. Nie będziemy jednak tolerować lenistwaJ Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych filmem. Tych, którzy po prostu lubią dobre kino i chcą dowiedzieć się coś więcej o kuchni filmowej, jak i tych, którzy marzą o tym, aby z filmem związać swoją przyszłość: grać, pisać scenariusze, reżyserować. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Uwaga: Ilość miejsc ograniczona do maks. 12 osób w jednej grupie.

 

Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie krótkiej ankiety i wysłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 11.02.2016 roku.

POBIERZ ANKIETĘ

Pierwsze spotkania w grupach zaraz po feriach zimowych!

 

O prowadzących:

Tomasz Jurkiewicz – Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (2005), reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (2009) oraz Szkoły Wajdy (2011). Za swoje filmy krótkometrażowe (m.in. „Radioakcja”, „Babcia wyjeżdża”, „Gdyby ryby miały głos”) zdobył ponad 100 nagród i wyróżnień na festiwalach w Polsce i za granicą.

Karol Mroziewski – fotografik, filmowiec, pedagog, popularyzator kultury fotograficznej i filmowej. Autor wielu wystaw fotograficznych i instalacji, które stały się ozdobą powiatu chrzanowskiego („Nowy Jork w Młoszowej”, „Cząstka całości”). Laureat m.in. Nagrody Artystycznej Powiatu Chrzanowskiego za całokształt osiągnięć i Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nominowany w plebiscycie tygodnika „Przełom” - „Osobowości 25-lecia powiatu chrzanowskiego” w dziedzinie „Kultura

Maciej Mroziewski – Operator i montażysta filmowy. Absolwent Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, a także Mistrzowskiego Kursu Montażu Filmowego Przemysława Fika. Współpracował m.in. z TVP 3 Regionalną, TVP Kraków, TVN i Alvernia Studios. Jest jednym z autorów serialu internetowego pt. „Droga”.