5 maja o godz. 18:00 zapraszamy do Dworu Zieleniewskich, gdzie podziwiać będzie można prace pochodzących z Trzebini artystów: Magdy Wasiczek i Pawła Kotowicza.  Wystawa odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia nadania Trzebini praw miejskich.

Magda Wasiczek jako pierwsza w Polsce, wygrywając w 2012 roku międzynarodowy konkurs w Anglii, otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year. Ma na swoim koncie publikacje w wielu magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie („Digital Foto Video", „Foto-Kurier", „Foto", „Digital Camera", „Amateur Photographer", „Digital Photography", „Practical Photoshop", „N-Photo", „Nature's Best Photographer", „LeNs") i innych oraz w albumach, m.in. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography, a nawet w „Vogue Italy", „Duzhe Magazine" w Chinach czy „El Mercurio" i „Paula" w Chile.

Jest absolwentką filologii ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe".
Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter... W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro.

Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą (Wielka Brytania, Australia, Rosja, Niemcy, Francja). Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i poza jej granicami, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA. Z jej pracami można zapoznać się tutaj.


Paweł Kotowicz - ukończył Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Miedziorytu otrzymał w 1994 r. Uprawia malarstwo pastelowe i sztalugowe oraz grafikę warsztatową. Uczestnik wielu plenerów malarskich krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz we Włoszech, Grecji, na Słowacji, Litwie, Ukrainie i w Indiach. Więcej o artyście i jego pracach tutaj

plakat wasiczek kotowicz