10.06.2016 o godz. 18:00 zapraszamy do parku przy Dworze Zieleniewskich na imprezę plenerową - 11 Festiwal Świeto Ogrodów. W programie: koncert Chóru Echo i zespołu Jack Band oraz występ satyryka Krzysztofa Piaseckiego z programem "Satyra w ogrodzie", finisaż wystawy "Dwa światy Braci Jura", zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego, wręczenie statuetek "Sokół kultury 2015"

 Krakowskie instytucje kultury tj. Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" corocznie zapraszają domy kultury, muzea, uczelnie wyższe, klasztory, stowarzyszenia, ogrodników i wszystkich pasjonatów do przygotowania wydarzeń związanych z ogrodami. Imprezy festiwalowe odbywają się zarówno w Krakowie jak i w innych miejscowościach Małopolski.

Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni oraz skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto Ogrodów to koncerty, wystawy, prelekcje, ale przede wszystkim spotkania w dobrej atmosferze i bliskości natury. Festiwal jest również, często jedyną w roku, okazją by poznać niedostępne na co dzień ogrody klasztorne, królewskie czy prywatne. Więcej o festiwalu http://www.swietoogrodow.pl/

plakat fest ogrodow 2016

  Ogrody inspirowały malarzy, poetów, filozofów i architektów wielu   epok  poczynając od biblijnego rajskiego ogrodu aż po krakowskie Planty.  Przestrzeń ta pełniła również ważną rolę społeczną i do dziś sprawia, że żyje nam się po prostu przyjemniej.