Cudowny czas wakacji za nami.

Było wesoło i ciekawie w Domu Kultury w Myślachowicach.
Zanim wdrożymy się w bogactwo zajęć i kół zainteresowań w roku szkolnym, przypomnimy co działo się w lecie.
Nasz Dom Kultury tętnił życiem cały dzień z uwagi na wakacyjne warsztaty tańca hip hop dla dzieci, które prowadziła instruktorka Katarzyna Lasoń. Dorośli również mogli liczyć na coś dla siebie, bo  fitness , rebirthing oraz zajęcia sportowe odbywały się popołudniami.
W  sezon  wakacyjny weszliśmy z impetem Piknikiem Myślachowickim na początku lipca.
Były wycieczki na Kozibród, wyjazdy na basen i do kina. Bogata oferta zajęć plastycznych również skupiała dzieci. Zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze zajęcia kulinarne, nasze dzieciaki mają do gotowania smykałkę. Gry planszowe na sali , zabawy animacyjne , gry wielkoformatowe to codzienne zajęcia na placówce.  Grupa młodych aktorów przygotowała samodzielnie bajkę „czerwony Kapturek” i  przedstawili ją dzieciom z Przedszkola.
Na sportowo odbywały się turnieje w tenisa stołowego, gra w badmintona, gra w unihokeja i zabawy zręcznościowe.
Odwiedziły nas  dzieci z WDK Płoki, WDK Karniowice oraz z WDK z Czyżówki. Pan Jerzy Wolski oprowadził gości po Myślachowickiej Izbie Tradycji a potem wspólne zabawy na sali.
Dostępna była również sala komputerowa dla starszych dzieci, które mogły skorzystać z gier komputerowych.
Na tarasie dzieci uczyły się jeździć na monocyklach, chodzić na szczudłach.
Przy sprzyjającej aurze korzystaliśmy z boisk sportowych w parku.
Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną zaproponowaliśmy dzieciom dwa wydarzenia ( darmowy poczęstunek wata cukrową oraz pokazy strażackie, oglądanie wozu strażackiego, przejażdżka).
W ramach działalności PTT w Domu Kultury byliśmy na dwóch wycieczkach górskich po Beskidzie Małym. Odwiedziliśmy  też dzieci z WDK z Czyżówki i Willi NOT.
Biblioteka również włączyła się w uatrakcyjnienie dzieciakom pobytu na wsi  urozmaicając wspólnie dzieciom poniedziałkowe spotkania z „Bajkoczytaczem”, które kończyły się działaniami plastycznymi, kalamburami i innymi ciekawostkami.
Dzieci wzięły udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie” Nasze Psary” pt. „Wakacje na Jurze”. Oddaliśmy 15 prac.
Akcję lato zakończyliśmy 31 sierpnia wycieczką do Parku Rozrywki „Energy Landia” w Zatorze. Świetna zabawa.
Dopełnieniem był piknik na „Zakończenie lata” zorganizowany wspólnie z Radą Sołecką w Myślachowicach, gdzie odbył się pokaz tańca hip hop – układ taneczny opracowany w trakcie wakacji, występ tancerek Bollywood oraz pokaz tańca break dance. Impreza dla dzieci i dorosłych bardzo udana.