Kalendarz wydarzeń

Wystawa malarstwa Wiesława Obroka w DK Myślachowice
Czwartek, 22. Październik 2015, 17:00
Kontakt 796-52-52-00

Dom Kultury w Myślachowicach zaprasza na wystawę malarstwa Wiesława Obroka, mieszkańca Bukowna, który młodzieńcze lata spędził w Gaju koło Trzebini. Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej i tam rozpoczęła się jego przygoda z malarstwem, która trwała do dwudziestego piątego roku życia. Jest samoukiem. Zagadnienia z dziedziny malarstwa zgłębiał w muzeach krakowskich podziwiając prace wielkich artystów: Józefa Chełmońskiego, Leona Wyczółkowskiego. W tym czasie wziął udział w dwóch wystawach, gdzie zaprezentował swoje prace.
Potem nastąpiła trzydziestoczteroletnia przerwa w jego twórczości. Do swojej pasji, która już zostanie do końca, wrócił w roku 2011.
Od 40 lat mieszka w Bukownie.
Ulubione techniki artysty to olej, suchy pastel, akwarela, linoryt i metaloplastyka. Należy do Chrzanowskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury ”IN GREMIO”. Jest założycielem Grupy Plastycznej ”DIABLA GÓRA”, która  powstała w 2014 r. przy MOK Bukowno, Filia Podlesie, a także uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych i plenerów malarskich.

obrok

Miejsce Dom Kultury w Myślachowicach
wstęp wolny

Cofnij