Stowarzyszenie Kehila Trzebinia wraz z Partnerami zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w I Konkursie Historyczno-Literackim im. Andrzeja Kostki.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie pracy literackiej w dowolnej – prozatorskiej - formie na temat: „ODKRYWAMY WIELOKULTUROWE DZIEDZICTWO TRZEBINI I OKOLIC”, o długości podanej w regulaminie (zał.), do 31 października br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prace mają dotyczyć kulturowego dziedzictwa materialnego i niematerialnego Trzebini lub innych miejscowości z regionu. Zachęcamy młodzież do odkrycia i opisania mało znanych lub nieznanych śladów życia dawnej społeczności żydowskiej, dotarcia do ostatnich świadków koegzystencji katolickich mieszkańców z żydowskimi oraz spisania ich wspomnień.
Najbardziej odkrywcze, kreatywne prace zostaną nagrodzone. Chcemy jednocześnie podkreślić, że docenimy udział każdej osoby, która rzetelnie podejdzie do udziału w konkursie. Gala finałowa konkursu połączona z koncertem muzyki klezmerskiej odbędzie się 12 listopada br. w Dworze Zieleniewskich.
Dla chętnych osób zorganizujemy w II połowie września br. cykl warsztatów poszerzających wiedzę na temat dziedzictwa wielokulturowego i wspierających przygotowanie pracy na konkurs. Szczegółowe informacje na ich temat podamy niebawem na stronie www.tck.trzebinia.pl oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku „The Trzebinia kehilla / Kehila Trzebinia”.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 790 219 546.
ODKRYJMY RAZEM KULTUROWE BOGACTWO NASZEGO REGIONU!

REGULAMIN DO POBRANIA

plakathist