Czwarta edycja warsztatów Młody Filmowiec zakończona!

Najpierw widzowie kina Sokół a teraz Państwo przed komputerami mają możliwość zapoznania się z krótkimi dokumentami, które powstały w tegorocznej, czwartej edycji warsztatów Młody Filmowiec. Powiedzieć o nich można wszystko, z wyjątkiem tego, że są błahe. Młodzi ludzie, uczniowie liceów i techników powiatu chrzanowskiego chcą rozmawiać z widzami za pośrednictwem filmów o takich tematach jak marzenia, śmiertelna choroba, miłość. Realizując portrety znajomych i autorytetów poruszyli właśnie takie istotne tematy.

1. Kolorowy ptak

2. Algorytm na życie

3. Własna wyspa

 
 
 

Rusza czwarta edycja warsztatów „Młody Filmowiec”! Nabór został przedłużony do 15.03.2018 roku. Warsztaty skierowane są do osób, które kochają kino i chciałyby sprawdzić się w roli filmowców, do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego i okolic. Warsztaty odbędą się w ciągu paru kilkudniowych sesji w Trzebińskim Centrum Kultury. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wypełnienie ankiety i wysłanie jej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty skierowane są do osób, które kochają kino i chciałyby sprawdzić się w roli filmowców. Stawiamy głównie na praktykę. Zapraszamy przyszłych scenarzystów, operatorów, montażystów, reżyserów i aktorów. To wy! Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego i okolic.
W tej edycji skupimy się szczególnie na filmie dokumentalnym. Mile widziane są osoby, które chciałyby opowiadać za pomocą kamery o najbliższym otoczeniu, drugim człowieku i o sobie. Nakręćmy wspólnie krótkie filmy dokumentalne, które będą znakiem naszego tu i teraz.
Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Chcemy skompletować maksymalnie 15 osobową grupę. Dlatego ilość miejsc jest ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy! Warsztaty odbędą się w ciągu paru kilkudniowych sesji w Trzebińskim Centrum Kultury.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wypełnienie ankiety i wysłanie jej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje o prowadzących:

Tomasz Jurkiewicz – Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (2005), reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (2009) oraz Szkoły Wajdy (2011). Za swoje filmy krótkometrażowe (m.in. „Radioakcja”, „Babcia wyjeżdża”, „Gdyby ryby miały głos”) zdobył ponad 100 nagród i wyróżnień na festiwalach w Polsce i za granicą.
Karol Mroziewski – fotografik, filmowiec, pedagog, popularyzator kultury fotograficznej i filmowej. Autor wielu wystaw fotograficznych i instalacji, które stały się ozdobą powiatu chrzanowskiego („Nowy Jork w Młoszowej”, „Cząstka całości”). Laureat m.in. Nagrody Artystycznej Powiatu Chrzanowskiego za całokształt osiągnięć i Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nominowany w plebiscycie tygodnika „Przełom” - „Osobowości 25-lecia powiatu chrzanowskiego” w dziedzinie „Kultura
Maciej Mroziewski – Operator i montażysta filmowy. Absolwent Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, a także Mistrzowskiego Kursu Montażu Filmowego Przemysława Fika. Współpracował m.in. z TVP 3 Regionalną, TVP Kraków, TVN i Alvernia Studios. Jest jednym z autorów serialu internetowego pt. „Droga”.

warsztaty plakat


 

2017

20.06. w kinie "Sokół" odbyła się uroczysta premiera filmów zrealizowanych przez młodzież biorącą udział w tegorocznej edycji warsztatów "Młody Filmowiec". Tym samym trzecia edycja tego programu została zakończona. Wewnątrz artykułu prezentujemy cztery dokumentalne portrety zrealizowane w roku 2017.

To ludzie, których spotykamy codziennie na ulicy, albo tacy, których boimy się dostrzegać. Ludzie zarażający innych pasją,  artystyczne dusze żyjący we własnym świecie i ci, którzy wołają o pomoc.
Zwyczajni niezwyczajni, jacy zawsze są wśród nas. Uważaj! W przyszłym roku i Ty możesz zostać bohaterem filmu dokumentalnego!

"Skazany na Manhattan"

"Pełnia życia"

"Przytul mnie"

"Lekcja anatomii"