Impreza finansowana była ze środków Gminy Trzebinia, przy udziale sponsorów i partnerów. Patronat nad nią objęli: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Trzebini Grażyna Hrabia, Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk.
14-ty Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia przeszedł do historii. W przyszłym roku jubileuszowy – 15-ty. Tegoroczny miał ma szczególnie uroczysty charakter, gdyż odbywał się w ramach jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini.

W Rajdzie udział wzięli goście z miasta partnerskiego Ishoej. Była to 10-osobowa grupa  o nazwie "Team Ishoej Cafe60plus Cycling" . W tym roku Trzebinia i Ishoej obchodzą 25-lecie współpracy.Organizatorzy rajdu - Trzebińskie Centrum Kultury oraz Małopolski Związek Kolarski przygotowali dwie trasy przebiegające malowniczymi ścieżkami Puszczy Dulowskiej. Pierwsza o długości 45 km rozpoczynała się na krakowskich Błoniach. Druga, krótsza o długości 15 km (polecana dla osób o słabszej kondycji oraz dla rodzin z dziećmi) biegła od Rudna. Obie trasy kończyły się nad zalewem Chechło w Trzebini.
Peleton poprowadził samochód sponsora - marki SKODA z Salonu Porsche Skoda Kraków Bronowice,
Na starcie Rajdu każdy uczestnik otrzymał pakiet z numerem startowym, informatorem rajdowym z mapką, zasadami rajdu i programem, pamiątkowy buton. Organizatorzy zapewnili startującym i ich rowerom, także transport do miejsc startu jak również odwóz do Krakowa po imprezie. Wystarczyło się tylko wcześniej zapisać. Na mecie zmęczeni zawodnicy relaksowali się w otoczeniu przyrody – lasu i wody oraz regenerowali siły posilając się pyszną grochówką czekając na loterię fantową, do której losy mogli zakupić w autobusach lub przy rejestracji na starcie. W międzyczasie obserwowali pokaz szkoleniowy owczarków niemieckich, przygotowany przez Szachty Libiąskie Dog Training, a także uczestniczyli w konkursach zorganizowanych przez Salon Porsche Skoda Kraków Bronowice, w których nagrodami były gadżety rowerowe oraz samochód Skoda z pełnym bakiem na weekend.
Dzięki zakupionemu losowi i szczęściu kilkanaście osób odjechało znad Chechła na nowych rowerach lub stało się posiadaczami upominków promocyjnych przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Pakiety promocyjne wykonane z okazji 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini przekazał także Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk.  
  Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków Trzebinia był też pierwszą z 7 imprez, z których zdjęcia lub filmy mogą wziąć udział w gminnym konkursie fotograficzno-filmowym, którego celem jest wyłonienie najciekawszych prac będących zapisem relacji z imprez i wydarzeń, organizowanych w ramach obchodów 200-lecia w okresie od 14.05 do 27.08.2017 (lista imprez i regulamin konkursu na stronie www.trzebinia.pl i tck.trzebinia.pl)

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia
Przewodniczącemu Rady Miasta Krakowa Bogusławowi Kośmidrowi
Przewodniczącej Rady Miasta Trzebini Grażynie Hrabi
Burmistrzowi Miasta Trzebini Adamowi Adamczykowi
Sponsorom
Porsche Inter Auto Polska sp. z o.o., ORLEN Południe S.A., AUTOBIKE – Chrzanowskie Centrum Rowerowe, ART.-MLECZ hurtownia nabiałowo-spożywcza, Cafe Del Paso,  DOMIX – domy z drewna, ELIMEX – masarnia tradycyjna, OGRODOMANIA – Trzebińskie Centrum Ogrodnicze, TiM Kominki sp. z o.o., TRANSGÓR S.A., SKOK Jaworzno, SYNTAJ S.A., Barbara i Adam Trębeccy, VEOLIA POŁUDNIE sp. z o.o., UNIMETAL RECYCLING sp. z o.o., Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna”, Partnerom:
Miejsko-Gminna Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebini, OSP Psary, OSP Myślachowice, OSP Bolęcin, OSP Chrzanów, „Malta” Służba Medyczna oddział Chrzanów, Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, Chrzanowskie Centrum Rowerowe „Autobike”, PTTK Oddział Chrzanów Komisja Turystyki Kolarskiej.
Patronom medialnym
Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz portal Chrzanowski24.pl