Wkrótce początek warsztatów. Pierwsza sesja "Młodego Filmowca" odbędzie się w dniach 29-31.03 w Trzebińskim Centrum Kultury.20.03 zakończył się nabór uczestników trzeciej edycji programu Młody Filmowiec. Zgłosiło się aż 33 młodych ludzi z powiatu chrzanowskiego.  
- Tak duża ilość chętnych świadczy o uniwersalizmie medium filmowego. Ankiety przesłane przez uczestników dowodzą, że potrafią obserwować świat i wyciągać z tego wnioski. Wiele z nich jest smutnych. Wiele dotyczy wyobcowania czy zagubienia. Ale zdarzają się również obserwacje zabawne, świadczące o dużym dystansie do siebie i świata. Zobaczymy jak młodzież poradzi sobie z przełożeniem swoich obserwacji na język filmu - mówi Tomasz Jurkiewicz, pomysłodawca i współprowadzący warsztaty.

 Z uwagi na dużą liczbę uczestników zajęcia zostaną podzielone na dwie grupy.
"Młody Filmowiec" to seria praktycznych warsztatów filmowych których celem będzie realizacja pierwszych krótkich filmów dokumentalnych przez młodych ludzi pod opieką profesjonalistów: scenarzysty i reżysera Tomasza Jurkiewicza, operatora Karola Mroziewskiego oraz montażysty Macieja Mroziewskiego.
Efekt będzie można zobaczyć już w czerwcu na ekranie kina "Sokół".Fot. Karol Mroziewski.