HERBATKA U ZIELENIEWSKICH ...CZYLI PIKNIK W STYLU RETRO. Druga edycja najlepszej imprezy retro w powiecie. Moc atrakcji! Poczęstunki, stoiska, pokazy, występy... 28.08.2016 - zapraszamy od godziny 15:00 - WSTĘP WOLNY! Zgłoś się do konkursu na najlepszy strój retro! Czytaj więcej - program oraz mapka parkingów.

 

 

HERBATKA LOGA 2016

Partner imprezy orlen

mapka

W niedzielę, 28 sierpnia od godz. 15:00 zapraszamy na „Herbatkę u Zieleniewskich” czyli piknik w stylu retro odbywający się w zabytkowym parku przy Dworze Zieleniewskich. Projekt „Herbatka u Zieleniewskich” zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt współfinansowany jest także ze środków Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Impreza utrzymana jest w stylu lat 20-tych ubiegłego wieku. Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja również dopisze zwłaszcza, że do zeszłorocznych atrakcji dodaliśmy nowe. Nie zabraknie więc pokazu starych samochodów, nauki charlestona i jazdy na bicyklu, fotograficznej ścianki retro, konkursu na strój z epoki (regulamin poniżej).

Czekają wszakże nowe atrakcje jak choćby gry rodem z Las Vegas - ruletka i Black Jack, pokazy iluzji, wspólne śpiewanie (wraz z grupą „Misterium”) szlagierów 20-lecia międzywojennego (któż nie słyszał piosenek „Ada to nie wypada”, „Zimny drań” czy „To ostatnia niedziela”). Na uczestników imprezy czekać będzie także dzik z rusztu – a to za sprawą Koła Łowieckiego „Diana” oraz jabłecznik – napój z jabłek przygotowany przez Stowarzyszenie „Nasze Psary” w butelkach ze stosowną „herbatkową” etykietą. Z imprezowego SOS będzie można skorzystać przy stoisku Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego gdzie mistrzowie zawodu zadbają o odpowiednią fryzurę i makijaż. Będzie można nabyć okazjonalną filiżankę z logiem imprezy, a na stylizowanym stoisku pocztowym coś dla kolekcjonerów – specjalna kartka pocztowa wraz ze stosownym stemplem. Rozdawana będzie także gazeta w stylu retro – Kuryer Trzebiński.

„Herbatka u Zieleniewskich” to także występy i koncerty. Na scenie pojawią się m.in.: „Ali i Babki” oraz „Senior Singers” - zespoły z chrzanowskiego UTW, zespół dixielandowy Cracow Metro Band, chór „Echo”, „Teatr na walizkach” ze spektaklem „Błazenologia” będący połączeniem pantomimy i burleski inspirowany klasyką komików kina niemego Charlie Chaplina i Buster Keatona, zespół taneczny TCK, a na zakończenie – Marta Bizoń.

Mile widziane stroje z epoki.
Zapraszamy serdecznie.

Organizatorami są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Trzebini i Regionu, Trzebińskie Centrum Kultury,  Gmina Trzebinia, Muzeum w Chrzanowie.
Partnerem imprezy jest Orlen Południe

PROGRAM

Scena:
Koncert Chóru Echo
Pokazy iluzji SEBASTIAN ALKADIASS GRABOWSKI
„Śpiewanie przy herbatce” - Grupa Misterium  
Ali i Babki – zespół taneczny UTW w Chrzanowie
Zespół taneczny TCK – charleston
Zespół dixielandowy Cracow Metro Band
„Błazenologia” - Teatr na walizkach
Pokaz bicykli
Konkurs na strój z epoki
Koncert Marty Bizoń

Atrakcje:
Animacje dla dzieci
Zabytkowe  samochody osobowe i wóz strażacki Mercedes z 1926 roku
Studio Fryzur i Urody - PCKU w Chrzanowie
Warsztaty malarskie
Fotościanka  retro
Poczęstunek sernikiem
Poczęstunek herbatką
Turniej szachowy
Atrakcje Las Vegas – Ruletka amerykańska i Black Jack
Wystawa fotografii
Punkty gastronomiczne

Stoiska handlowe i promocyjne:
- Degustacje: chleb ze smalcem i ogórki kiszone, cydr
- Dzik z rusztu – koło łowieckie Diana
- Filiżanki,  kartki, stemple, grafiki,
- stylizowana gazeta "Kuryer Trzebiński"
- Zielarka
- Biżuteria
- Kwiaciarnia „Dream Garden”
    
KONKURS NA NAJLEPSZY STRÓJ RETRO
Zgłoszenia w miejscu imprezy.
Konkurs będzie rozstrzygany w kategoriach:
- Młoda Polska
- XX-lecie międzywojenne

do pobrania:
REGULAMIN i   KARTA ZGŁOSZENIA

herbatka2016