3 marca 2017 o godz. 18:00 zapraszamy do Dworu Zieleniewskich na Koncert Chopinowski. Utwory wielkiego kompozytora zaprezentuje Maria Baka-Wilczek.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Dworze Zieleniewskich tel. 32 6122 368 oraz w Domu Kultury "Sokół" tel. 32 6110 621. Koncert odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia nadania Trzebini praw miejskich. 

Maria Baka-Wilczek należy do czołowych polskich pianistek swojego pokolenia. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, obecnej Akademii Muzycznej w klasie prof. Ludwika Stefańskiego. Przez cały okres studiów pianistycznych przebywała w bliskim otoczeniu najwybitniejszych polskich pianistów : Haliny Czerny-Stefańskiej, Zbigniewa Drzewieckiego, Henryka Sztompki, ucząc się od nich interpretacji utworów Chopina, Paderewskirgo i innych kompozytorów. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzow-skich u profesorów : Pawła Sieriebriakowa i Wiktora Mierżanowa.

Od czasu studiów stale koncertuje, dając liczne recitale w całej Polsce, na Ukrainie i w Niemczech. Posiada repertuar pianistyczny obejmujący wszystkie style i epoki. Szczególnie koncentruje się na muzyce narodowej: polskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej.

W swojej działalności najbardziej propaguje muzykę polską , w której oprócz utworów Chopina, Paderewskiego, Lutosławskiego, wykonuje dzieła zapomnianych i mniej znanych twórców, , jak: Karola Mikulego, Xawerego Scharwenki, Henryka Melcera, Zygmunta Stojowskiego, Władysława Zeleńskiego, Artura Malawskiego. Nagrała płyty zatytułowane: " Miniatury ", " Portret ", " Utwory Fryderyka Chopina " . " Pejzaże polskie w muzyce ". W ostatnich latach współpracuje z poetą Mariuszem Olbromskim, tworząc " Impresje poetycko - muzyczne ". Ponadto zajmuje się aranżacją muzyki filmowej na fortepian

chopin plakat