Rusza czwarta edycja warsztatów „Młody Filmowiec”! Nabór został przedłużony do 15.03.2018 roku. Warsztaty skierowane są do osób, które kochają kino i chciałyby sprawdzić się w roli filmowców, do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego i okolic. Warsztaty odbędą się w ciągu paru kilkudniowych sesji w Trzebińskim Centrum Kultury. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wypełnienie ankiety i wysłanie jej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty skierowane są do osób, które kochają kino i chciałyby sprawdzić się w roli filmowców. Stawiamy głównie na praktykę. Zapraszamy przyszłych scenarzystów, operatorów, montażystów, reżyserów i aktorów. To wy! Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego i okolic.
W tej edycji skupimy się szczególnie na filmie dokumentalnym. Mile widziane są osoby, które chciałyby opowiadać za pomocą kamery o najbliższym otoczeniu, drugim człowieku i o sobie. Nakręćmy wspólnie krótkie filmy dokumentalne, które będą znakiem naszego tu i teraz.
Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Chcemy skompletować maksymalnie 15 osobową grupę. Dlatego ilość miejsc jest ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy! Warsztaty odbędą się w ciągu paru kilkudniowych sesji w Trzebińskim Centrum Kultury.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wypełnienie ankiety i wysłanie jej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje o prowadzących:

Tomasz Jurkiewicz – Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (2005), reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (2009) oraz Szkoły Wajdy (2011). Za swoje filmy krótkometrażowe (m.in. „Radioakcja”, „Babcia wyjeżdża”, „Gdyby ryby miały głos”) zdobył ponad 100 nagród i wyróżnień na festiwalach w Polsce i za granicą.
Karol Mroziewski – fotografik, filmowiec, pedagog, popularyzator kultury fotograficznej i filmowej. Autor wielu wystaw fotograficznych i instalacji, które stały się ozdobą powiatu chrzanowskiego („Nowy Jork w Młoszowej”, „Cząstka całości”). Laureat m.in. Nagrody Artystycznej Powiatu Chrzanowskiego za całokształt osiągnięć i Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nominowany w plebiscycie tygodnika „Przełom” - „Osobowości 25-lecia powiatu chrzanowskiego” w dziedzinie „Kultura
Maciej Mroziewski – Operator i montażysta filmowy. Absolwent Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, a także Mistrzowskiego Kursu Montażu Filmowego Przemysława Fika. Współpracował m.in. z TVP 3 Regionalną, TVP Kraków, TVN i Alvernia Studios. Jest jednym z autorów serialu internetowego pt. „Droga”.

warsztaty plakat


 

2017

20.06. w kinie "Sokół" odbyła się uroczysta premiera filmów zrealizowanych przez młodzież biorącą udział w tegorocznej edycji warsztatów "Młody Filmowiec". Tym samym trzecia edycja tego programu została zakończona. Wewnątrz artykułu prezentujemy cztery dokumentalne portrety zrealizowane w roku 2017.

To ludzie, których spotykamy codziennie na ulicy, albo tacy, których boimy się dostrzegać. Ludzie zarażający innych pasją,  artystyczne dusze żyjący we własnym świecie i ci, którzy wołają o pomoc.
Zwyczajni niezwyczajni, jacy zawsze są wśród nas. Uważaj! W przyszłym roku i Ty możesz zostać bohaterem filmu dokumentalnego!

"Skazany na Manhattan"

"Pełnia życia"

"Przytul mnie"

"Lekcja anatomii"